5
(2)

کنترل تلویزیون سامسونگ

کنترل‌های قدیمی‌تر تلویزیون‌های سامسونگ در ابعاد بزرگ‌تر و پر از دکمه‌هایی بود که شاید تا حدودی کار با آن را برای استفاده کنندگان سخت می‌کرد. اما با گذشت زمان از سال 2020 سامسونگ تصمیم گرفت تا با کوچک‌تر کردن ابعاد و کاستن از تعداد دکمه‌های موجود در کنترل کار با آن را راحت‌تر کند. این موضوع برای آن‌هایی که به شکل قدیمی‌تر کنترل‌ها عادت کرده بودند شاید سخت و دشوار بود.


ریموت کنترل‌های اسمارت توسط بلوتوث به دستگاه متصل شده و دیگر لازم نیست که مانند سابق کنترل را مستقیم روبه‌روی تلویزیون قرار دهیم چرا که می‌توانیم در هر زاویه‌ای که خواستیم تلویزیون را کنترل کنیم.
برای استفاده کامل از ریموت کنترل لازم است در ابتدا دستگاه را به آن متصل کنید. اشتباه نکنید اینگونه نیست که هیچ کدام از دکمه‌ها کار نکنند، کار می‌کنند اما از همه دکمه‌ها نمی‌توانید استفاده کنید چرا که کنترل شما هیچ ایرادی نداشته و اتصال به درستی انجام نشده است.

حال می‌خواهیم به شما نحوه اتصال کنترل هوشمند سامسونگ به تلویزیون را توضیح دهیم:

  1. مرحله اول: کنترل را در فاصله نزدیکی به پایین دستگاه نگه داشته.
  2. مرحله دوم: دو دکمه RETURN و play/pause را به طور همزمان فشار داده و به مدت چند ثانیه نگه دارید.
  3. مرحله سوم: پیام جفت سازی را که مشاهده کردید حال ریموت کنترل به درستی به دستگاه متصل شده است. اگر پس از انجام این کار متصل نشد تلویزیون را خاموش، از برق کشیده و بعد از چند دقیقه دستگاه را به برق بزنید و مجدد امتحان کنید.

قیمت کنترل سامسونگ

از آنجایی که تمامی کنترل‌های غیر هوشمند سامسونگ بر روی همه دستگاه‌های این شرکت قابل استفاده می‌باشد خیلی راحت می‌توان کنترل آن را تهیه کرد و قیمتی حدود 250.000-350.000 تومان دارند. اما در قیمت کنترل‌های هوشمند آن نمی‌توان حدودی را تعیین کرد چرا که ریموت کنترل‌های هوشمند امروزه قابلیت‌های بیش‌تری نسبت به قبل پیدا کرده‌اند که بسته به مدل‌های آن قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی ریموت کنترل‌های هوشمند‌تر که با تلویزیون‌های QLED روانه بازار شده‌اند، قادرند تا لوازم جانبی‌های متعدد متصل به تلویریون را هم کنترل کنند. شاید به دور از تصور باشد اما این ریموت کنترل‌ها حتی از دستورات صوتی شما هم پیروی می‌کنند.

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی

امروزه شما می‌توانید برنامه‌های مختلفی برای این کار نصب کنید. در حال حاضر می‌توان با برنامه watchon گوشی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کرد. این برنامه با استفاده از مادون قرمز گوشی قابلیت تبدیل به کنترل را دارد. اگر گوشی موبایل شما به این صورت نیست، نمی‌توانید این کار را انجام دهید مگر با راهکاری که در ادامه برایتان شرح داده‌ایم.
اگر گوشی موبایل شما ورودی مادون قرمز را دارد احتمالا از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. برخی از گوشی‌های برند سامسونگ watchon را به صورت پیش فرض این قابلیت را دارند اما این ویژگی در گوشی‌های شیائومی بیش‌تر به چشم می‌خورد.
کاربردی‌ترین روش کنترل، استفاده از مادون قرمز می‌باشد که در صورت دارا بودن این قابلیت می‌توانید با نصب نرم افزار‌های مربوطه روی موبایل خود این کار را انجام دهید.

از نرم افزار‌هایی که میتوان استفاده کرد  smart IR REMOTE و ANY MOTE SMART REMOTE می‌باشند که می‌توانید با استفاده از آن تلویزیون‌های سامسونگ، الجی، پرژکتور‌ها، ست تاپ باکس‌ها را کنترل کنید.
برخی تلویزیون‌ها که مادون قرمز را دارا نیستند، که می‌توانیم با استفاده از wifi این کار را انجام دهیم. به این صورت که با نصب برنامه مربوطه و متصل کردن گوشی و تلویزیون به صورت همزمان به یک wifi از این قابلیت استفاده کنید. از برنامه‌های مورد استفاده برای این کار می‌توان اپلیکیشن anymote smart remote را معرفی کرد که کار با آن خیلی دشوار نیست.
روش‌های بالا مربوط به تلفن‌های همراهی است که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. اما سوالی که برای کاربران پیش می‌آید این است که ایا گوشی‌های ایفون هم می‌توانند به این شکل کارایی داشته باشند یا خیر؟ بله می‎توان با نصب برنامه مرتبط در این گوشی‌ها این کار را انجام داد. از برنامه‌های مورد استفاده در گوشی‌های آیفون می‌توان به اپلیکیشن JOSTABLIP اشاره کرد که با استفاده از آن می‌توانید گوشی آیفون خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کرده لذت ببرید.

دکمه HOME کنترل تلویزیون سامسونگ

دکمه home تلویزیون سامسونگ

تعداد دکمه های کنترل عموما 15 تا است و ندرتا این اتفاق می‌افتد که بیشتر از این تعداد باشند که این امر باعث کوچک‌تر شدن ابعاد کنترل می‌شود و در واقع کار با آن را راحت‌تر می‌کند. سامسونگ همیشه قصد داشته با از بین بردن دکمه‌های اضافی در کنترل های خود کار با آن را برای کاربران ساده‌تر کند و امروزه در کنترل‌های هوشمند آن شاهد این اتفاق هستیم.در واقع می توان گفت که دکمه HOME از بدو تولید تلویزیون‌های اسمارت در کنترل‌ها نمود پیدا کرده که از طریق این دکمه می‌توان با استفاده از آن به صفحات اسمارت تلویزیون و یا امکانات دیگر همچون اتصال موبایل به دستگاه، اتصال تلویزیون به اینترنت، اتصال به برنامه‌هایی مثل فیلیمو و امثال آن ورود پیدا کرد.

دلایل خرابی و کارنکردن کنترل

از دلایل آن می‌توان به صدمات فیزیکی، معیوب بودن باتری‌ها، مشکلات و مسائل تعمیر و یا ایرادات مربوط به سنسور‌های IR بر روی کنترل یا تلویزیون اشاره کرد. در صورت که در خود تلویزیون سامسونگ شما و یا کنترل آن ایرادی به وجود آمده است می توانید از کارسرویس نمایندگی تلویزیون سامسونگ در کرج کمک بگیرید.

یکی از لوازم جانبی‌های تلویزیون کنترل یا ریموت است که برای مدیریت صدا و تنظیمات تلویزیون و همینطور کانال‌ها می‌باشد. این وسیله در طی روز بسیار توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد که در اثر استفاده مداوم ممکن است دچار ایراداتی شود. در این شرایط کنترل نیاز به تعمیر دارد اما قبل از آن باید به یک سری نکات توجه کرد.

  • عدم عملکرد دکمه‌های کنترل: این ایراد یکی از متداول ترین ایرادات موجود در کنترل‌ها است که ممکن است بخاطر پایان عمر باتری‌ها و یا معیوب بودن آن باشد. پس در اولین قدم ابتدا باتری کنترل را بررسی کنید و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید.
  • ضربه به کنترل: وارد شدن ضربه به کنترل یکی دیگر از دلایل اصلی خرابی کنترل است که باعث آسیب رساندن به قسمت برد آن می‌شود که در این صورت نیاز به بررسی و تعمیر توسط تکنسین متخصص دارد.
  • ورود مایعات و گرد غبار به کنترل: با وارد شدن گرد و غبار، رطوبت و مایعات هم کنترل دچار خرابی می‌شود. در این صورت بلافاصله باتری‌ها خارج و قطعات داخلی آن خشک و تمیز گردد.
  • قرار گرفتن کنترل تلویزیون در دمای بالا: محل قرارگیری کنترل بسیار مهم است اگر در دمای بالا باشد باعث واردشدن آسیب جدی به باتری‌ها می‌شود.
  • ایراد در عملکرد مادون قرمز: ایراد دیگر خرابی سنسور مادون قرمز است. این سنسور مهم ترین قطعه در کنترل تلویزیون می‌باشد که وظیفه انتقال فرمان به گیرنده را دارد. برای بررسی این قسمت می‌توانید به راحتی از دوربین گوشی خود از سالم یا نبودن مادون قرمز مطمئن شوید.

دکمه آدیو در کنترل تلویزیون سامسونگ

دکمه آدیو در کنترل تلویزیون سامسونگ برای تنظیم و کنترل ورودی صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این دکمه می‌توانید ورودی صدا را تغییر داده و به منابع صدای مختلفی مانند ورودی HDMI، ورودی آنالوگ، ورودی USB و غیره سوئیچ کنید. این دکمه به شما امکان می‌دهد تا به راحتی ورودی صدای مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.

از کاربردهای دیگر این دکمه که جدیدا در صدا و سیما ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. تغییر ورودی صدای شبکه در حال پخش است. مثلا در هنگام تماشایی فوتبال با کمک دکمه آدیو در کنترل تلویزیون می‌توانید در صورتی که گزارش دوم نیز این بازی را گزارش می‌کند صدای او را تغییر داده و با صدای نفر دوم به تماشا فوتبال بپردازید.

این دکمه با حروف انگلیسی audio بر روی کنترل تلویزیون سامسونگ مشخص است.

نکات محافظت و نگهداری کنترل

پس از مدتی از مصرف باتری‌ها در صورت خرابی و سولفاته شدن آن حتما نسبت به تعویض باتری اقدام نمایید. از آبخوردگی به کنترل جلوگیری کنید: برای این کار می‌توانید از یک جلد پلاستیکی مخصوص کنترل، که معمولا در بازار هم موجود است و یا با استفاده ازسلفون می‌توانید از ورود مایعات و یا رطوبت به کنترل جلوگیری نمایید. این نکته را فراموش نکنید که با دستان خیس به کنترل دست نزنید و دکمه آن را فشار ندهید زیرا آب به راحتی به داخل کنترل نفوذ می‌کند. در هنگام استفاده از کنترل به صورت همزمان و محکم ازدکمه‌ها استفاده نکنید.

خرید کنترل تلویزیون سامسونگ در کرج

نبود کنترل تلویزیون استفاده راحت و لذت بخش از تلویزیون را غیر ممکن می‌کند. استفاده از دکمه‌های خود تلویزیون برای استفاده از امکانات آن کار دشواری است. بنابراین درصورت خرابی غیر قابل تعمیر و یا گم شدن کنترل تلویزیون سامسونگ باید برای خرید کنترل تلویزیون اقدام کنیم.

برای خرید یک کنترل باکیفیت و با اصالات تلویزیون سامسونگ می‌توانید از طریق شماره تماس‌های مجموعه کارسرویس 02632203298 در شهر کرج و دیگر استان‌ها اقدام نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 5 / 5. تعداد نظرات 2

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *