2
(1)

وانکانکت چیست؟

one connect box یا همان جعبه وانکانکت ایده‌ای جدید از شرکت سامسونگ است که یکی از خلاقانه‌ترین طراحی‌های این شرکت به حساب می‌آید. این قطعه به گونه‌ای طراحی شده که تمامی ورودی‌های تلوبزیون مثل پورت hdmi، پورت usb و پورت LAN و سایر موارد در آن قرار گرفته است. به کمک وانکانکت دیگر نیاز نیست برای وصل کردن کابل‌های مختلف به تلویزیون دچار زحمت شوید. در این مقاله از کارسرویس می‌خواهیم درباره مزیت و چگونگی اتصال وانکانکت به تلویزیون صحبت کنیم. اگر شما قصد خرید تلویزیون سامسونگ با قابلیت وانکانکت را دارید با ما همراه باشید.

وان کانکت سامسونگ

 

مزایا و نحوه اتصال وان کانکت

در تلویزیون‌های UHD شرکت سامسونگ یک طرح عالی به کاربرده که تمامی پورت‌های تلویزیون را به خارج از بدنه دستگاه انتقال داده است. این طرح سبب شده که کابل‌های کمتری پشت TV قرار گیرد و همینطور از ضخامت آن بکاهد. با داشتن وانکانکت در این سری از تلویزیون‌ها دیگر نیازی نیست که تمام کابل‌ها را به پشت تلویزیون متصل کنید. این طرح برای مصرف کنندگان که از این سری تلویزیون استفاده میکنند و قصد نصب دستگاه برروی دیوار را دارند بسیار مناسب است زیرا با وجود وانکانکت دیگر سیمی روی دیوار مشاهده نمی‌شود و دیگر جای نگرانی برای این که دسترسی شما به پورت‌ها کم می‌شود نیست. مصرف کنندگان می‌توانند وانکانکت را کنار تلویزیون قرار دهند.

وانکانکت پس از اتصال به تلویزیون وظیفه مدیریت بین سیم‌ها و رابط‌ها را دارد. در پشت تلویزیون تنها 2 عدد سیم وجود دارد یکی کابل برق و دیگری کابل وانکانکت است. طول سیم وانکانکت طوری طراحی شده که بهترین سیگنال را به تلویزیون منتقل نماید. برای اتصال تلویزیون به جعبه ابتدا یک سر کابل وانکانکت را به پشت تلویزیون وصل می‌کنید و دیگر طرف کابل را هم به جعبه وانکانکت متصل می‌کنید و در قدم بعدی کابل برق جعبه وانکانکت را به پریز برق متصل می‌کنیم.

کابل اتصال وان کانکت

 

کدام سری از تلویزیون‌های سامسونگ دارای وانکانکت هستند؟

مدل ‌دستگاه‌های سامسونگ که از تکنولوژی وانکانکت استفاده می‌کنند به شرح ذیل می‌باشد:

مدل تلویزیون سامسونگ مدل تلویزیون سامسونگ
UA48JS8980 UA48KUC8920
UA50JU7960 UA55JS8000
UA55JUC8920 UA55JS8980
UA55KU7960 UA55KUC8920
UA55JU7960 UA65JUC8920
UA65JS8980 UA65KUC8920
UA65JU7500 UA65JU7000
UA65JU7960 UA65KU7960
UA78JU7500 UA78KUC8920
UA78JUC8920 UA78JU7960
UA55Q78C UA55Q77F
UA65Q78C UA65Q77F

چه ایراداتی در وانکانکت و کابل آن وجود دارد؟

وان-کانکت-به-همراه-کابل

تلویزیون‌های UHD سامسونگ که دارای وانکانکت هستند معمولا دچار ارور فن می‌شوند. در بعضی مواقع با ریست کردن یا به اصطلاح برگرداندن به تنظیمات کارخانه می‌توانند این ایراد را برطرف کنند. اگر این ایراد پس از ریست برطرف نشد باید مشتریان محترم برای رفع این ایراد از مرکز و تکنسین متخصص کمک بگیرند. ایراد دیگری که بسیار رایج است مربوط به کابل وانکانکت است که معمولا به علت فشار برروی کابل پیش می‌آید. باید دقت کرد که کابل وان کانکت در زیر لوازم خانه همچون مبل و صندلی و میز تلویزیون و یا کشو قرار نگیرد و دچار قطعی نشود.

کابل‌های وانکانکت معمولا 2 مدل دارند: مدل اول کابل نوری و سفید رنگ که برای مدل‌های سری Q تولید شده که از نوع کابل‌های بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. این کابل‌های نوری با قطعی در اثر کوچکترین فشار بر روی آن مواجه می‌شوند و در این حالت باید کابل دیگری تهیه کرد.

نوع دیگر کابل وانکانکت از نوع ضخیم و مشکی رنگ هستند و مقاومت آن‌ها دربرابر فشار از نوع قبلی بیشتر است و احتمال قطعی و آسیب پذیری آن کمتر است. در بعضی مواقع تلویزیون، ارور وانکانکت متصل نمی‌باشد نشان می‌دهد که در این صورت طی بررسی تکنسین متخصص اگر ایراد از one connect و یا کابل آن نباشد ایراد مربوط به بردمین هم میتواند باشد.

درصورتی که برای وان کانکت سامسونگ شما و یا خود تلویزیون مشکلی به وجود آمده است می‌توانید با مراجعه به صفحه تعمیر تلویزیون سامسونگ درخواست خود را مبنی بر تعمیر ثبت نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 2 / 5. تعداد نظرات 1

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *