5
(3)

خرید تلویزیون دست دوم کرج

خرید تلویزیون دست دوم در کرج از مرکز معتبر و رسمی کارسرویس امکان پذیر است. شما همشریان عزیز کرجی می توانید با خیال راحت اقدام به خرید کالایی دست دوم نمایید.

خرید کالای کار کرده به طور کلی کار حساس و زمان بری است مخصوص در خرید تلویزیون کارکرده این موضوع بیشتر صدق خواهد کرد. تلویزیون وسیله‌ای است که استفاده از آن زیاد است و هرگونه اختلال در هر بخش آن می‌تواند مشکلی بزرگ به بار آورد.
گاهی شما به هر دلیلی مثل قیمت پایین‌تر دستگاه‌های دست دوم و یا مواردی از این قبیل قصد دارید که تلویزیون دست دوم خریداری کنید که این موضوع به خودی خود مشکلی ندارد اما اینکه اگر دستگاهی را خریداری کنید که پس از تایم کمی کار با مشکل مواجه شود و شما را به هزینه وادار کند خوب نیست.

می‌توان گفت که خرید کالای استوک به طور کلی کار سختی است و خرید کالا آن هم به صورت دست دوم از ریسک بالایی برخوردار است. اما توجه به برخی نکته‌ها این ریسک را تا مقدار قابل توجهی پایین می‌آورد و شاید به قدری از دستگاه دست دوم خود راضی باشید که دیگر به سراغ تلویزیون‌های نو نروید. در این مقاله از کار سرویس قصد داریم به شما نکاتی را در مورد خرید تلویزیون دست دوم گوشزد نماییم.

خرید تلویزیون دست دوم در کرج

نحوه تشخیص تعمیری نبودن تلویزیون

بررسی تعمیری بدون تلویزیون

این کار به این صورت نیست که شما خودتان بتوانید آن را چک کنید و لازم است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. این افراد با توجه به اینکه رنگ پیچ‌ها تغییری کرده است یا نه متوجه می‌شوند پیچ‌های دستگاه شما تا به حال باز شده است یا خیر.

بعضی از تلویزیون‌ها در قسمت پشت دستگاه به شکل پرسی است که تنها اگر یک مرتبه پشت دستگاه را باز کرده باشید کامل بسته نمی‌شود و بین آن باز می‌ماند. جدا از مواردی که پیش‌تر توضیح دادیم تعمیر کاران مجرب با بازکردن دستگاه شما و مشاهده یک سری از موارد نتیجه غایی را اعلام می‌کنند که آیا خرید این دستگاه خوب است یا خیر.
این کار برای این است که شما متوجه شوید که آیا دستگاهی که می‌خواهید بخرید قبلا تعمیر شده است یا دستگاه پلمپ بوده و اینکه تحت هیچ شرایطی دستگاه باز نشده باشد. گاهی تعمیر مطرح نیست و در زمینه دستگاه‌هایی که به صورت غیر قانونی وارد می‌شود برخی افراد سود جو دستگاه‌ها را باز می‌کنند و قطعات اورجینال تلویزیون را با قطعات فیک جا به جا می‌کنند که این کار سلامت دستگاه شما را به خطر می‌اندازد.

تشخیص میزان کارکرد تلویزیون

هر چیزی علل خصوص لوازم برقی طول عمر مشخصی دارد و با گذشت زمان و استفاده از آن این طول عمر تهدید می‌شود و روزی این طول عمر به اتمام رسیده و دستگاه شما نیازمند تعمیر و سرویس می‌شود.

در تمامی تلویزیون‌ها یک منو وجود دارد که شاید آن را دیده باشید. وقتی این منو را باز می‌کنید یک سری گزینه برای تنظیمات بخش‌های مختلف تلویزیون می‌باشد که مثلا می‌توانید تنظیمات صدا و تصویر دستگاه مورد نظر خود را کم و زیاد و تنظیم کنید.

علاوه بر این منو که در دسترس عموم قرار دارد و همه می‌توانند در آن دست ببرند، یک منوی دیگر به نام منوی مخفی وجود دارد که تعمیرکاران از آن استفاده می‌کنند و یک سری ایرادات را برطرف می‌کند. در همین منوی نام برده می‌توانید کارکرد دستگاه را مشاهده کرده و سپس اقدام به خرید دستگاه دست دوم مد نظرتان کنید. بهتر است از افرادی که تخصصی در این زمینه دارند کمک بگیرید تا مجبور بر صرف هزینه مجدد برای تهیه تلویزیون و یا تعمیر آن نکنید.

قیمت تلویزیون دست دوم

شاید شما قصد داشته باشید که یک تلویزیون فول امکانات بخرید اما پس از استعلام قیمت متوجه شوید که قیمت فوق العاده بالایی دارد و در این شرایط تصمیم بگیرید که با خرید همان دستگاه اما به صورت کارکرده مبلغ کمتری را پرداخت کنید. این کار به خودی خود اصلا بد نیست اما اگر بدون آگاهی این کار را انجام دهید ممکن است پشیمان شوید. اما اگر با حساب و کتاب خرید تلویزیون دست دوم در کرج را انجام دهید خیلی هم کار به صرفه و هوشمندانه ای است.

قیمت تلویزیون‌های دست دوم تقریبا 40 درصد پایین‌تر از قیمت نو دستگاه است. البته تعیین قیمت بر عهده صاحب کالا است که می‌تواند متغیر باشد. اگر بخواهیم یک رقم کلی و حدودی بگوییم شما برای خرید یک تلویزیون دست دوم ملزم به پرداخت 60 درصد از مبلغ نو آن خواهید بود.
با توجه به اینکه امروزه با افزایش قیمت تلویزیون‌ها این کار بسیار زیرکانه‌ای است و شما می‌توانید با پرداخت قیمت یک کالا معمولی‌تر، یک دستگاه با امکانات و قابلیت‌های بیش‌تر خریداری کرده و از استفاده آن لذت ببرید.

تلویزیون دست دوم سایت شیپور و دیوار کرج

پلتفرم‌های دیوار  و شیپور به خودی خود وب سایتی قدرتمند و در عین حال کاربردی و مفید است. ما قصد نداریم خدمات این شرکت‌ها را زیر سوال ببریم. اما متاسفانه خرید تلویزیون دست دوم در کرج از سایت دیوار و همچنین خرید تلویزیون کارکرده از سایت شیپور ممکن است ریسک بالایی داشته باشد. در هنگام خرید باید به موارد مختلفی از جمله پرداخت امن و نکات مختلف توجه فرمایید تا بتوانید خرید خوبی را تجربه نمایید. قبل از خرید از آگهی موجود در سایت دیوار با فروشنده موارد مختلف از جمله شرایط تست کالا و مهلت تست و گارانتی فعلی را بررسی نمایید.

مواردی که باید در هنگام خرید تست شوند:

  1. تلویزیون را از مصرف کننده بخرید: سعی کنید که صاحب قبلی کالا را بشناسید و اطلاعات مربوط به دستگاه را از ایشان بگیرید حتی راه ارتباطی با ایشان را هم از دست ندهید تا اگر به ایراد و مشکلی در زمینه کار با دستگاه برخوردید بتوانید از ایشان راهنمایی بگیرید.
  2. تلویزیون را به صورت سالم تحویل بگیرید: برای تحویل تلویزیون دست دوم در ابتدا خاموش و روشن شدن آن را چک کنید و پس از آن خوب توجه کنید و چک کنید که بدنه دارای شکستگی و خط و خش و ترک خوردگی و مواردی از این قبیل نباشد.
  3. پس از بررسی شکستگی‌ها و ترک خوردگی‌ها چک کنید پیکسل سوخته نداشته باشد. تلویزیون را از نظر صدا چک کنید به این صورت که یک ویدیو با صدای مطلوب پخش کنید و صدا را تغییر دهید تا ببینید که کیفیت و عملکرد صدا به چه صورتی می‌باشد.
  4. جعبه تلویزیون، دفترچه راهنما و… را چک کنید: وجود دفترچه راهنما و ملزومات آن را چک کنید چرا که وجود این موارد شما را در کارکرد با آن راهنمایی می‌کند.
  5. تست کردن تمامی پورت‌ها اعم از HDMI و USB: با خرابی در هر کدام از پورت‌ها شما مجبور به تعمیر آن هستید و نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

تست خرید تلویزیون دست دوم-min

شرایط گارانتی و موارد مربوط به آن در تلویزیون دست دوم

این نوع از گارانتی مانند گارانتی لوازم نو نبوده که حتما لازم باشد شخصی آن را تایید کند و یا مواردی از این قبیل، گارانتی در دستگاه‌ها و قطعات دست دوم توسط خود فروشنده قرار داده می‌شود و قبل از خرید آن را به شما توضیح خواهد داد. دقیقا بر خلاف دستگاه‌های نو، هر گونه ایراد در دستگاه‌های نو نمایندگی‌های آن را ملزم به انجام کلیه خدمات پس از فروش این دستگاه‌ها می‌کند. اما به این صورت نیست که بگوییم فروشنده مستلزم قرار دادن گارانتی بر روی دستگاه است.

گاهی فروشنده شخص استفاده کننده قبلی از این دستگاه بوده و تنها آن را به شما می‌فروشد و هیچ سر رشته‌ای در زمینه تعمیر و یا موارد این چنینی ندارد. اما گاهی شما دستگاه دست دوم خود را از یک نمایندگی و یا مغازه می‌خرید که به شما این امکان را می‌دهد در مدت زمان مشخص شده توسط ایشان یک سری مشکلات و ایرادات پیش آمده برای دستگاه را به طور رایگان تعمیر کند.

در این حالت فروشنده از جانب خویش دستگاه دست دوم را به صورت گارانتی به شما می‌فروشد اما همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم این گارانتی شرکتی نیست و تنها همان شخص خدمات گارانتی رابرای شما انجام می‌دهد.

مرکز خرید و فروش تلویزیون دست دوم در کرج

کار سرویس به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون در شهر کرج شما را در راه خرید یک تلویزیون دست دوم در شهر کرج همراه می‌کند. برای مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از طریق شماره تماس‌های 02632203291 و 02632284091 با ما در ارتباط باشید. در مرکز کارسرویس شما می توانید با اطمینان خاطر از موارد مختلف از جمله: اصل بودن تلویزیون خریداری شده، سلامت کامل آن، اقدام به خرید نمایید. همچنین این مجموعه تلویزیون‌های استوک فروشی خود را با قیمت مناسب و گارانتی ارائه می‌دهد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 5 / 5. تعداد نظرات 3

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *