4.6
(9)

تعمیر تلویزیون کرج

تعمیر تلویزیون در کرج توسط کار سرویس که نمایندگی با سابقه و موفق برندهای مختلف است صورت می‌گیرد. این مجموعه با مدیریت جناب آقای عباس کریم الهی و با تیمی جوان و در عین حال متخصص در خدمت مردم عزیز کرج است. امروزه تلویزیون یک عضو مهم و پر استفاده در خانه‌ها است که خرابی آن جز یکی معزل‌های مشتریان است.

کار سرویس تعمیر تلویزیون در کرج را با قیمت مناسب یا به طور کاملا رایگان در زمان گارانتی برای شما انجام می‌دهد. شرایط و زمان گارانتی تعمیرات برندهای مختلف متفاوت که در ادامه با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم شد.

تعمیر تلویزیون کرج

تجهیزات تعمیرات تلویزیون

دستگاه‌ها و لوازم مورد نیاز جهت انجام تعمیرات بسیار گسترده هستند و برای هریک می‌توان بصورت مفصل توضیحاتی را درج نمود. در این مقاله اما بطور خلاصه دستگاه‌های که برای تعمیر تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرند را معرفی می‌کنیم.

تجهیزات تعمیرات تلویزیون

 1. دستگاه هیتر: برای جداسازی و چسباندن IC بردمین
 2. دستگاه پروگرامر: برای پروگرام کردن IC بردمین
 3. دستگاه ریبال: برای تعویض IC BGA
 4. دستگاه باندینگ ماشین: برای تعویض فلت‌های پنل یا COF IC جهت رفع ایرادات پنل
 5. دستگاه هویه: برای لحیم کردن قطعات روی بردها
 6. دستگاه اتو: برای گرم کردن SMD بکلایت و گرم کردن IC برد و جدا کردن فلت‌ها از برد آدرس پنل
 7. مولتی متر: جهت عیب یابی تمام قطعات برد
 8. قلع کش: برای کشیدن قلع
 9. تینر: برای شستن بردهای تعمیر شده
 10. هلوپ: میکروسکوپ برای تمیز کردن فلت‌ها
 11. تستر بکلایت: برای تست روشن شدن ال ای دی های بکلایت
 12. اسپایدر: برای برداشتن لیکویید پنل از روی تلویزیون
 13. چسب پنل: نوعی چسب برای چسباندن پنل‌های فرملس
 14. چسب بکلایت: نوعی چسب برای چسباندن بکلایت‌ها روی سینی تلویزیون

تعمیر انواع تلویزیون در کرج

تعمیر تلویزیون

برندهای تلویزیون بسیار متنوع و گسترده هستند و زمانی که برای دستگاه شما اتفاقی رخ می‌دهد باید با نمایندگی رسمی خود جهت تعمیرات ارتباط بگیرید. معمولا اکثر برندهای معتبر در ایران دارای گارانتی بوده و یا خود یک برند ایرانی هستند. کار سرویس نمایندگی برندهای مختلف و مرکز تعمیر تلویزیون در کرج است. تقسیم بندی محصولاتی که این مرکز خدمات پس از فروش پشتیبانی می‌کند به شرح زیر است.

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در کرج

ایکس ویژن یکی از برندهای معتبر و پرفروش در بازار ایران و شهر کرج است. تلویزیون این شرکت بسیار زیبا و با کیفیت تولید می‌شوند. برند ایکسویژن مربوط به شرکت بزرگ مادیران است که در تولید لوازم صوتی و تصویر و خانگی در ایران بسیار ممتاز است.

شرکت مادیران برندهای ایکس ویژن و تی سی ال و به تازگی سونی را پشتبانی و در بازار ایران عرضه می‌کند. شما می‌توانید از طریق لینک‌های زیر درخواست تعمیر هریک از برندهای مذکور را ثبت نمایید. البته تعمیر برندهای دیگری همچون ایستکول نیز در کارسرویس صورت می‌گیرد.

تعمیر تلویزیون تی سی ال در کرج

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در کرج

تعمیر تلویزیون سونی در کرج

تعمیر تلویزیون سامسونگ در کرج

از قدیمی‌ترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده تلویزیون در سرتاسر کشور ایران برند سامسونگ است. تلویزیون‌های این برند در انواع مختلف هوشمند و غیر هوشمند، قدیمی و جدید به وفور در منازل ایرانیان دیده می‌شود.

برند سامسونگ یک شرکت کره‌ای است که بیش نزدیک به صد سال قدمت دارد. برخی از محصولات این شرکت از جمله تلویزیون آنها با همکاری گروه سام سرویس در ایران عرضه شده‌اند.

شرکت سام نیز به عنوان یکی دیگر از تولیدکنندگان معتبر و فروشندگان با سابقه تلویزیون به حساب می‌آید. این شرکت نیز دارای خدمات گارانتی و بیمه‌ای مناسب برای تلویزیون‌های خود است. همچنین برای خدمات پس از فروش برندهای این مجموعه از طریق لینک‌‎های زیر اقدام کنید.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در کرج

تعمیر تلویزیون سام در کرج

تعمیرات منزل کرج

تعمیر تلویزیون در محل

شاید درمواقع خرابی تلویزیون خود به این فکر باشید آیا تعمیر تلویزیون در محل هم امکان پذیر هست یا فقط خدمات باید در مرکز تعمیر تلویزیون در کرج صورت گیرد. اگر ایرادات تلویزیون مثل برد پاور، بکلایت، برد تیکان، برد مین، اسپیکر باشد امکان تعمیرات تخصصی و یا تعویض قطعات تلویزیون در محل شما امکان پذیر است.

برای اینکه ایراد دستگاه شما تشخیص داده شود در منزل قابل تعمیر است یا خیر پیشنهاد می‌شود که این کار را به عهده کارشناسان متخصص که به محل شما اعزام میشود بسپارید. ایراداتی هم چون ایرادات خط در تصویر و یا بلوک عمودی ایراداتی هستند که در محل شما قابل رفع نیست.

برای تعمیر این مدل خرابی‌های نیاز به دستگاه باندینگ دارد که حتما باید در محل تعمیرگاه صورت پذیرد و امکان تعمیر در محل نیست. در صورت اعزام تکنسین به محل شما توسط ایشان دستگاه به مرکز کارسروس اعزام می‌شود و پس از تعمیر به محل شما توسط کارشناس عودت داده می‌شود. خدمات سرویس در مرکز کارسرویس توسط کارشناسان متخصص در زمینه سخت افزار و نرم افزار مورد صورت میپذیرد.
پیشنهاد ما به شما این است که اگر دستگاه تلویزیون شما دچار خرابی شد میتوانید از خدمات سرویس در محل این مرکز استفاده نمایید تا نیاز به ریسک جابه جایی تلویزیون خود نداشته باشید. سرویس در محل از پیش آمدهای احتمالی مثل آسیب شکستگی و یا گم شدن برخی قطعات تلویزیون و دیگر احتمالات جلوگیری می‌کند.

در هر حالت کارشناسان مرکز کارسرویس این آمادگی را دارند که هم در محل و یا در مرکز کار سرویس خدمات تعمیر تلویزیون را به بهترین شکل به شما ارائه کنند. برای مشخص کردن هزینه تعمیر تلویزیون دو عامل تاتیر گذار است، هزینه قطعه مورد استفاده در تعمیر در صورت نیاز و کارشناسی صحیح تشخیص ایراد. اگر قطعه در تعمیر به کار نرود تنها هزینه اجرت دریافت می‌شود که هزینه تعمیر به تنهایی از زمانی که قطعه نیز استفاده می شود بسیار کمتر است.

گارانتی تعمیر در کرج

تعمیرکار در حال انجام کار

گارانتی در واقع ضمانتی است که برای فروش کالا یا قطعات یا خدمات صورت گرفته است. این ضمانت‌نامه پشتوانه فروش یا تعمیر دستگاه و کالا است که توسط فروشنده یا تعمیرکار ارائه میشود. طبق این توافق، فروشنده و یا سرویس دهنده موظف است بدون دریافت هزینه در زمان و موارد ذکر شده خدمات رسانی نماید.
یکی از دغدغه‌هایی که مشتریان برای تعمیر تلویزیون در کرج دارند این است که آیا پس از تعمیر دستگاه خود گارانتی به خدمات تعلق میگیرد یا خیر. در این مواقع باید عرض کنیم که در بحث گارانتی خدمات برای تعویض قطعات 6 ماه در نظر گرفته شده و اما در تعمیر بردها 3 ماه گارانتی خدمات شامل می‌شود.

ایراداتی همچون ضربه خوردگی، نوسانات برق، تعمیر توسط تعمیرکار تلویزیون غیر مجاز، آبخوردگی در موارد تعمیر پنل، خرابی مجدد پس از اتمام دوره 3 تا 6 ماه تعیین شده گارانتی، در موارد تعمیر برد استفاده از فلش ویروسی، حوادث طبیعی، شکستگی، ارتقا سیستم عامل به غیر از اشخاص از بخش پشتیبانی شرکت، ورود گرد و غبار بیش از حد شامل گارانتی نمی‌گردد.

پس مشتریان می‌توانند پس از تعمیر دستگاه خود اگر ایراد قبلی دستگاه خود را مشاهده کردند، طبق خدماتی که صورت گرفته است از گارانتی تعمیر بدون هیچ گونه پرداخت هزینه استفاده نمایند.

مدت زمان و شرایط گارانتی برندهای مختلف

گارانتی برخی ازمحصولات در ایران به شرح ذیل می‌باشد:

 • سامسونگ و سام: گارانتی این برندها به عهده شرکت سام سرویس است و دستگاه دارای 2 سال گارانتی تعمیر و 2 سال بیمه و  2ماه تعویض محصول می‌باشند.
 • TCL و ایکس ویژن و سونی : محصولات این برند توسط شرکت مادیران گارانتی می‌شود و مدت زمان خدمات گارانتی این برند 2 سال تعمیر و 14 روز تعویض بی قید و شرط را دارا می‌‌باشد.
 • دوو و اسنوا و بست: دستگاه‌های ذکر شده توسط شرکت انتخاب الکترونیک خدمات گارانتی صورت می‌گیرد و دارای 2 سال گارانتی و 3 ماه تعویض می‌باشد.
 • هاردستون: پشتیبان خدمات پس از فروش این برند شرکت جام سرویس که دارای 18 ماه گارانتی تعمیر است.
 • سونیا و هوریون: این برند شرکت پشتیبانی به نام ثنا نور سبحان میباشد که با ضمانت 18 ماه گارانتی تعمیر به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد.

فعال سازی گارانتی تلویزیون

به جهت فعال شدن گارانتی حتما دستگاه‌ها باید توسط مراکز رسمی هم چون کارسرویس نصب و راه اندازی گردد. صدمات فیزیکی و عیوب ظاهری همچون ضربه، آتش، استفاده ناصحیح، مواد شیمیایی، مایعات، نوسانات برق و مهم تر از همه دستکاری افراد غیرمجاز در تلویزیون، موجب ابطال گارانتی می‌گردد. تشخیص گارانتی و یا خارج از گارانتی بودن محصول به عهده‌ی کارشناسان متخصصین شرکت‌ها همچون کارسرویس است.

مراحل تعمیرات در کارسرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

شما می‌توانید با تماس با کارسرویس به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون در کرج و یا ثبت درخواست در وب سایت این مجموعه سریعا نسبت به تعمیر تلویزیون خود اقدام نمایید. مرکز کارسرویس با اعزام کارشناس به محل شما با مشاهده دستگاه و عیب یابی تخصصی کارشناسان و با اعلام هزینه به مشتری و در صورت توافق دستگاه را به مرکز خود منتقل می‌نمایند.

کارسرویس دارای دستگاه باندینگ ماشین است که امکان تعمیر ایرادات پنلی همچون خطوط در تصویر و آبخوردگی را به تکنسین می‌دهد. این دسته ایرادات را دستگاه باندینگ ماشین به راحتی با تعویض فلت‌ها یا COF IC رفع می‌کند در صورتی که قبل‌تر فقط با امکان تعویض پنل این مشکلات رفع می‌شدند. این مجموعه همچنین با داشتن دستگاه ریبال ایراداتی همچون بهم ریختگی تصویر و روشن نشدن و عمل نکردن ورودی‌ها را رفع می‌نماید.

تعمیر تلویزیون پلاسما کرج

تلویزیون‌های پلاسما یکی دیگر از نسل‌های این تکنولوژی است که بسیاری از مردم این مدل تلویزیون‌ها را برای خانه خود انتخاب کرده‌اند. در ادامه ایرادات رایجی که در این مدل دستگاه‌ها متداول است را خدمت شما شرح می‌دهیم.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پلاسما

معمولا این ایراد در قسمت بردمین و یا همان برد اصلی اتفاق می‌افتد و در بعضی مواقع هم می‌تواند ایراد‌ از برد پاور‌ باشد. بردمین یکی از اصلی ترین قطعات برای ارتباط با بخش‌های دیگر تلویزیون است. بدیهی است که خرابی بردمین می‌تواند موجب شود که دستگاه یکدفعه خاموش شود یا اصلا روشن نشود. اکثرا بر اثر ضربه و یا استفاده از کابل‌های بی کیفیت و اتصال آن به بردمین باعث خرابی این قطعه می‌شود.

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن تلویزیون پلاسما همانطور که در قسمت قبل گفتیم می‌تواند از برد پاور باشد. بردپاور وظیفه دارد برق 220 ولت شهری را تبدیل به مقدار مورد نیاز بقیه اجزا تلویزیون پلاسما کند و به آن‌ها انتقال دهد. ایراداتی که مربوط به برد پاور است معمولا خود را با نشانه‌‎های “روشن نشدن و خاموش شدن ناگهانی” و “خاموش و روشن شدن متناوب” نشان می‌دهند. یکی از مهم ترین دلایل خرابی در این قسمت نوسانات برقی است که برای جلوگیری این اتفاق حتما از یک محافظ برق و یا ترانس فاراتل استفاده نمایید.

اجزای داخلی تلویزیون و خرابی آنان

پنل یا صفحه نمایشگر

پنل یا صفحه نمایش از جمله اجزای مهم تلویزیون است که هم آسیب پذیرتر از دیگر اجزای تلویزیون است و هم بیشتر در معرض آسیب قرار دارد.
علاوه بر آسیب پذیری قیمت بالای این قطعه نیز مطرح است، به گونه‌ای که هر ضربه یا رطوبتی می‌تواند شما را متحمل هزینه هنگفتی برای تعویض پنل که صرفه اقتصادی ندارد و یا خرید یک تلویزیون جدیدی کند.
پنل ها 3 نوع هستند: پنل TN، پنل AV و پنل ips که هرکدام از آنها عیوب و مزایایی دارند. برای آنکه هزینه تعمیر و تعویض این پنل‌ها فرق زیادی با قیمت تلویزیون نو ندارد اکثر استفاده کنندگان ترجیحشان به تهیه تلویزیون جدید است.
هرگونه گرد و غبار زیاد و یا ضربه و همچنین رطوبت بیش اندازه میتواند سلامت پنل تلویزیون شما را به خطر بیاندازد. با استفاده درست و مراقبت نسبی میتوانید از بروز مشکل در این قطعه گران‌بها جلوگیری کنید.

کارسرویس در کرج می‌تواند با کمک دستگاه‌های پیشرفته که برای تعمیرات تلویزیون در کرج استفاده می‌کند برخی از این مشکلات مربوط به صفحه نمایش را برطرف نماید.

خرابی برد پاور power board

برد پاور که به آن برد تغذیه هم می‌گویند وظیفه مهمی را در نمایش تصویر تلویزیون‌ بر عهده دارد. در واقع این عضو وظیفه تغذیه بخش‌های مختلف تلویزیون‌ها را انجام می‌دهد که اختلال یا خرابی در آن کارکرد تلویزیون را مختل می‌کند. این برد در واقع برق شهر ورودی را دریافت می‌کند، نویزهای آن را می‌گیرد و آن را به ولتاژهای مورد استفاده تلویزیون تبدیل و به مدارات داخلی می‌فرستد. هر گونه خلل یا خرابی در این قسمت باعث می‌شود برق رسانی به تلویزیون با اختلال مواجه شود.

برد پاور تلویزیون

ایراد بردمین تلویزیون

مادربرد یا همان مین‌برد از مهمترین قطعه‌های تلویزیون است که در بخش مرکزی قرار می‌گیرد و در واقع مثل مغز برای دستگاه عمل میکند.
اطلاعات دستگاه در این بخش قرار می‌گیرد و همانند مغز تمام فرمان‌ها نیز از این قسمت صادر و به بخش های دیگر ارسال می‌شود.
آسیب در هر نقطه از این بخش عملکرد کلی تلویزیون را با اختلال مواجه می‌کند چون همه ورودی‌ها و خروجی های صدا و تصویر، پورت usb و پردازشگر بر روی این برد قرار دارند.

در مواردی امکان تعمیر برد مین وجود ندارد و باید این قطعه بصورت کامل تعویض گردد. کار سرویس به عنوان مرکز تعمیر تلویزیون در کرج دارای انبار مجهز از قطعات مختلف و مین بردهای مختلف است که درصورت نیاز برای حل مشکل تلویزیون شما از آنها استفاده می کند.

بک لایت تلویزیون

بکلایت تلویزیون

به منبع نور صفحه تلویزیون بک لایت می‌گویند که میتوان گفت عاملیت ایجاد تصویر در صفحه نمایشگر دستگاه برعهده این قطعه با اهمیت است. میتوان گفت اختلال یا خرابی در بک لایت عملا تلویزیون را بی استفاده میکند، چون تصاویر نمی‌توانند در پنل به اجرا درآیند.

در زمان قدیمی‌تر که تلویزیون‌های lcd در همه خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت بکلایت این تلویزیون‌ها همان لامپ‌های فلورسنت بود. با گذشت زمان تلویزیون‌های led تولید گردید و در بک لایت آنها به جای فلورسنت از لامپ‌های کوچک led استفاده شده و جای تکنولوژی‌های قدیمی را گرفت. تلویزیون‌های led تغییری بسیاری در کیفیت تصویر به وجود آورند و سبب افزایش آن شدند.

خرابی برد تیکان

یکی از کوچکترین بردها در تلویزیون‌ها برد تیکان است، که نقش مهمی در ایجاد تصاویر با کیفیت دارد. خرابی و اختلال در این برد، باعث ایجاد خلل در کیفیت تصاویر یا تشکیل نشدن قسمتی از تصویر در پنل می‌شود.
در واقع عملکرد این برد آن است که سیگنال‌های دریافتی تصویر و صدا را میگیرد و سیگنال‌های آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می‌کند تا پنل دستگاه بتواند آن را تجزیه و تحلیل کند.

از برخی اختلالات در عملکرد دستگاه می‌توان متوجه خرابی این قطعه در تلویزیون شد. دوتایی شدن تصویر، سفید شدن کامل صفحه نمایش، خطوط مختلف عمودی یا افقی به صورت سرتاسری در صفحه نمایش و یا اینکه در پنل هیچ تصویری به نمایش در نیاید.

اسپیکر بلندگوی تلویزیون

اسپیکر تلویزیون

اسپیکر یا بلندگو در تلویزیون وسیله‌ای است که صدای تلویزیون را پخش می‌کند. این وسیله دچار اختلال یا خرابی می‌شود که می‌توانید با کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه ایراد را بر طرف کنید.
عواملی که می تواند در این اختلال سهیم باشند بسیارند اما گاهی با خش خش صدا میتوان متوجه آن شد. از عوامل آن میتوان به تنظیم نبودن صدای دستگاه اشاره داشت، کثیف شدن بلندگوها از دیگر دلایل رایج آن است.
اما گاهی شما تلویزیون را به دستگاهی همچون سینمای خانگی متصل کرده‌اید که ایراد دارد یا اینکه ایراد جدی تر است و بلندگوهای شما دچار خرابی شده یا اینکه برد مین شما ایراد پیدا کرده است. در برخی موارد اشکال از کابل HDMI است که با تهیه یک کابل جدید ایراد رفع می‌شود.

تعمیرات تلویزیون پاساژ دانشکده کرج

پاساژ دانشکده واقع در چهار راه دانشکده کرج مرکز تعمیرات وسایل الکترونیکی مختلف است. در این مکان وسایل الکترونیکی مختلف از جمله موبایل به فروش می رسد. برای تعمیرات تخصصی تلویزیون بهتر است به نمایندگی‌های رسمی برند دستگاه خود مراجعه نمایید. برای بدست آوردن شماره تماس‌های نمایندگی رسمی تلویزیون خود بهتر است به سایت آن برند مراجعه کنید. معمولا در قسمت خدمات پس از فروش می‌توانید در مناطق مختلف استان خود نمایندگی رسمی برند خود را پیدا کنید.

شماره نمایندگی تعمیر تلویزیون در کرج

کار سرویس به عنوان نمایندگی رسمی برندهای مختلف در کرج با در نظر گرفتن موارد مختلف سعی در ارائه بهترین خدمات را دارد. برای درخواست تعمیر تلویزیون در کرج و ارتباط با مجموعه کار سرویس می توانید از طریق شماره تماس‌های 02632203291 و 02632284091 با ما در ارتباط باشید. کار سرویس با گارانتی معتبر کار تعمیر تلویزیون در کرج را برعهده می‌گیرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 4.6 / 5. تعداد نظرات 9

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *