3.5
(11)

تنظیمات تلویزیون سام

در این مقاله از کارسرویس قصد داریم تنظیمات تلویزیون سام را بصورت کامل برای شما شرح دهیم. امیدواریم به کمک موارد ذکر شده در مورد تنظیمات این برند بتوانید از تلویزیون سام خود بهتر استفاده نمایید. تنظیمات تلویزیون سام بسیار گسترده هستند و سعی می کنیم اکثر ایرادات پرتکرار را در این مقاله پوشش دهیم.

در آخر محتوا اگر مواردی وجود داشت که ما به آن نپرداخته بودیم خوشحال می شویم در قسمت نظرات برای ما مطرح نمایید. کارسرویس در اولین فرصت سوالات شما را بررسی کرده و تنظیمات مرتبط با آن موارد را به شما ارائه می‌دهد.

تنظیمات تلویزیون سام

 

کانال‌یابی تلویزیون سام

کانال‌یابی یکی از مهم‌ترین موارد در راه اندازی تلویزیون است. برای پیدا کردن شبکه‌های تلویزیونی پس از اتصال آنتن مناسب به تلویزیون باید شروع ردیابی و جست‌وجو شبکه‌های تلویزیونی نماییم. کانال‌یابی در تمام تلویزیون‌ها به دو صورت خودکار و دستی صورت میگیرد که در ادامه هر دوی آنها را برایتان شرح می‌دهیم.

کانال یابی خودکار تلویزیون‌های سام:

 1. ابتدا گزینه منو را انتخاب کنید.
 2. سپس گزینه درحال پخش را انتخاب نمایید.
 3. از منوی باز شده گزینه موج یابی خودکار را انتخاب می‌کنیم.
 4. در مرحله آخر از منوی باز شده گزینه دیجیتال را انتخاب می‌کنیم.

کانال یابی خودکار

 

کانال یابی دیجیتال

در آخر منتظر می‌مانیم تا کانال‌یابی خودکار صورت گیرد.بعد از پر شدن خط ردیابی شبکه‌ها، جست‌وجو به اتمام رسیده و کانال‌ها در منوی تلویزیون قابل مشاهده هستند و می‌توانید شبکه‌های مورد نظرتان را تماشا کنید.

کانال‌یابی دستی تلویزیون‌های سام

این مدل کانال‌یابی در مراحل اولیه خود مانند روش خودکار است. برای این کار تمام مراحل جست و جو خودکار را تا مرحله سوم انجام می‌دهیم اما در مرحله سوم گزینه موج یابی دستی را انتخاب می‌کنیم. هر شبکه تلویزیونی دارای یک فرکانش مشخص است که ما با جست‌وجو آن فرکانس می‌توانیم کانال مدنظر خودمان را پیدا کنیم. برای بدست آوردن فرکانس هر شبکه می‌توانیم می توانید به فرکانس شبکه‌های صدا و سیما مراجعه کنید. تفاوت این روش با روش خودکار این است که شما باید برای هر کانال فرکانس مربوطه را بررسی نمایید.

چگونه به بلوتوث تلویزیون‌های سام وصل شویم؟

بلوتوث قدیمی‌ترین قابلیت گوشی‌های همراه است که با آن می‌توانید داده‌ها و اطلاعات را بین دو دستگاهی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، منتقل کنید. شاید دوست داشته باشید که گوشی موبایل خود را با بلوتوث به تلویزیون وصل کرده و از این قابلیت دستگاه خود استفاده کنید.

خوشبختانه تلویزیون‌هایی که به تازگی تولید می‌شوند این امکان را به شما می‌دهد که گوشی موبایل خود را به تلویزیون وصل کرده و موسیقی یا داده‌ای که بتوانید در گوشی خود پخش کنید را از تلویزیون پخش کرده و از آن لذت ببرید.
برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:
1-ابتدا از ریموت کنترل دکمه Home را زده و سپس وارد گزینه Setting دستگاه شده، وارد گزینه Blutooth شده و بلوتوث را فعال کنید.
2-از گوشی خود بلوتوث را روشن کرده، در قسمت جستوجو نام تلویزیون را جست‌وجو و تلویزیون را انتخاب می‌کنیم.
3-حال تلویزیون به گوشی متصل است و می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

قفل شدن کنترل تلویزیون‌‌های سام

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که مدت زمان زیادی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنید، حتما برای شما پیش آمده که در حال عوض کردن کانال‌ها، کم و زیاد کردن صدا و یا حتی خاموش و روشن کردن متوجه شوید که کنترل عمل نمی‌کند.

در وهله اول احتمال می‌دهید که باطری کنترل به مشکل برخورده در برخی موارد حدس شما درست است و پس از تعویض باطری ایراد رفع شده اما ممکن است مشکل فراتر از این‌ها باشد. حال می‌خواهیم مراحل تست کردن کنترل‌های سام را به شما توضیح دهیم.
اگر هنوز به قطعیت نرسیده‌اید که کنترل شما به طور کامل خراب شده است یا خیر می‌توانید با انجام دو آزمایش آن را بررسی کنید.

 1. دوربین تلفن همراه خود را روشن کنید.
 2. کنترل را رو به روی آن قرار داده و دکمه‌های آن را فشار دهید.
 3. اگر اشعه مادون قرمز را مشاهده کردید کنترل سالم است اما اگر نوری مشاهده نشد، کنترل تلویزیون شما با خرابی مواجه شده است.

حال روش دیگری را برای تست به شما معرفی می‌کنیم. گاهی پیش می آید که کنترل تلویزیون شما قفل شود و ایراد کنترل شما همین قفل شدن باشد. در این حالت می‌توانید کنترل تلویزیون سام خود را ریست کنید. به این صورت که یکبار باطری‌ها را از کنترل خارج کرده و مجددا جای گذاری کنید و پس از آن تلویزیون را با کنترل روشن کنید اگر باز هم کار نکرد ایراد چیز دیگری است.

گاهی ممکن است به دلیل کثیف شدن کنترل شما باشد و اگر آلودگی و گرد و غبار موجود در آن را پاک کنید ایراد برطرف شود.
و در آخرین مرحله می‌توانید این کار را هم انجام دهید: تلویزیون خود را خاموش کنید، سیم را از برق بکشید، مدتی صبر کنید، مجددا تلویزیون را به برق متصل کنید، اگر باز هم ایراد برطرف نشده است متاسفانه کنترل شما به دلایلی که در ادامه شرح می‌دهیم، با خرابی مواجه شده است.

دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون سام

 1. آسیب فیزیکی: ریموت کنترل در اثر ضربه، رطوبت
 2. ایرادات باطری: درست قرار نگرفتن باطری‌ها، تمام شدن باطری‌ها
 3. انسداد مادون قرمز: اگر چیزی میان سنسور کنترل و یا دستگاه قرار بگیرد ممکن است این اتفاق پیش آید که برای رفع آن باید این انسداد را از میان بردارید.

اگر با تمام مراحلی که تا کنون ذکر کردیم باز هم این مشکل باقی ماند متاسفانه باید این خبر را به شما بدهیم که کنترل تلویزیون سام شما با خرابی مواجه شده و باید آن را به افراد متخصص در این زمینه نشان دهید، اگر قابل رفع نبود باید کنترل جدیدی را خریداری کنید. شما می‌توانید برای تعمیرات تلویزیون سام در کرج خود و همچنین برای تعمیر لوازم جانبی آن از طریق کارسرویس که نمایندگی خدمات پس از فروش شرکت سام است اقدام نمایید.

جفت سازی کنترل تلویزیون سام

در قدم اول لازم است قبل از جفت‌سازی ریموت کنترل از صحت و سلامت باتری و همچنین جایگذاری صحیح باتری در ریموت کنترل اطمینان حاصل نمایید. سپس دکمه‌های ریترن و هوم را روی ریموت کنترل به صورت همزمان در فاصله یک متری رو به چشمی تلویزیون به مدت ۵ تا ۷ ثانیه نگه داشته تا پیغام ریموت هوشمند در حال جفت شدن. روی صفحه نمایش ظاهر شود.

پس از ظاهر شدن این پیغام دکمه‌ها را رها کرده و بعد از ۴ الی ۶ ثانیه یک دکمه از روی کنترل را یک بار فشار دهید تا عبارت جفت سازی کامل شد بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. در این حالت جفت‌سازی ریموت کنترل با تلویزیون کامل شده و قابل استفاده می‌باشد.

در برخی از موارد اگر دکمه‌های ریترن و هوم به صورت همزمان فشرده نشود و یا زمان حدوداً ۴ الی ۶ ثانیه رعایت نگردد ممکن است جفت سازی به صورت کامل و صحیح انجام نشود. در این حالت لازم است جهت جفت‌سازی مجدد یک بار باتری‌ها را از ریموت خارج کرده و دوباره در جای خود قرار دهید و سپس جفت سازی ناقص انجام شده را لغو نمایید.

برای لغو جفت سازی دکمه جویستیک پشت دستگاه که در قسمت پایین گوشه سمت راست تعبیه شده است را به مدت ۳ ثانیه نگه داشته تا نوار ابزار عمودی در سمت چپ تلویزیون ظاهر شود.

سپس با حرکت همان دکمه به سمت بالا و پایین بین گزینه‌های مورد نظر از بالا دومین گزینه که همان منوی دستگاه می‌باشد را انتخاب نموده تا وارد منوی اصلی دستگاه شود.

در این مرحله از بالا گزینه چهارم که گزینه عمومی نام دارد را انتخاب کرده و بعد از آن گزینه دوم یعنی تنظیمات بلوتوث را انتخاب می‌کنیم. دقت داشته باشید که حتماً سوئیچ بلوتوث در بالای صفحه سمت راست در حالت روشن بوده و همچنین گزینه حالت بلوتوث در بالای صفحه سمت چپ روی تلویزیون باشد.

اگر در قسمت دستگاه من عبارت زوج نوشته شده بود با یک بار انتخاب کردن روی فیلد دستگاه من سه گزینه دیگر ظاهر می‌شود که گزینه وسط. یعنی لغو جفت سازی را انتخاب می‌کنیم.

با انتخاب این گزینه پیغامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود به این عنوان که دستگاه با موفقیت حذف شد حال مراحل جفت سازی ریموت را مجدد طبق آنچه در ابتدا گفته شد انجام می‌دهیم.

حل مشکل کار نکردن نرم افزار فیلیمو در تلویزیون سام

نرم افزار فیلیمو جزو محبوب‌ترین نرم افزارهای نمایش خانگی است و اکثرا با خرید تلویزیون هوشمند این نرم افزار را نیز بر روی تلویزیون خود نصب می‌کنند. در این ویدئو راه حل مشکل کار نکردن این نرم افزار را بررسی کرده ایم.

در صورتی که در زمان اجرای نرم‌افزار فیلیمو با پیغام مشکلی پیش آمده است دوباره تلاش کنید مواجه شدید. این پیغام مربوط به عدم تنظیم تاریخ و ساعت دستگاه بوده و جهت رفع آن می‌توانید تنظیمات زمان را به دو صورت دستی و خودکار انجام دهید.

در روش اول از طریق منوی دستگاه منوی عمومی سپس گزینه زمان رو بررسی کنید که در حالت دستی قرار گرفته باشد. در ادامه ساعت و تاریخ رو به صورت دستی وارد کنید.

روش دوم به صورت خودکار یا اتوماتیک است در گزینه زمان در صورتی که تنظیم زمان در حالت خودکار قرار گرفته باشد تنظیمات به صورت اتوماتیک از طریق اینترنت متصل به دستگاه و یا در صورت استفاده از سورس دی تی وی از طریق آنتن هوایی انجام می‌شود. لازم به توضیح است که تنظیم زمان در این حالت ممکن است کمی زمان بر باشد.

چگونه WiFi تلویزیون سام را روشن کنیم؟

برای این امر لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید.

 1. دکمه منو را در کنترل فشار می‌دهیم.
 2. سپس گزینه عمومی را انتخاب می‌کنیم.
 3. در مرحله بعد گزینه تنظیمات شبکه را وارد می‌کنیم.
 4. دو گزینه را مشاهده می‌کنید که شامل اتصال با سیم و بی سیم است.
 5. از دو گزینه قابل مشاهده، گزینه بی سیم را انتخاب می‌کنیم.
 6. شبکه بی سیم مورد نظر را انتخاب و رمز عبور را وارد می نمایم.
 7. حال شما به شبکه بی سیم مورد نظر خود متصل شده‌اید.

مرحله اول اتصال به اینترنت

مرحله دوم اتصال به شبکه

اتصال به وای فای

نحوه اتصال تلفن همراه به تلویزیون‌های سام

شاید دوست داشته باشید که تلفن همراه خود را به تلویزیون وصل کرده و ‌داده‌های موجود در آن را در ابعاد بزرگ‌تر در صفحه نمایش تلویزیون خود مشاهده کنید. اگر شما به تازگی دستگاه خود را خریداری کرده‌اید و دستگاه شما این قابلیت را دارد در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از این قابلیت استفاده کنید.
برای این امر لازم است که ابتدا طبق مراحلی که در بالا توضیح دادیم دستگاه را به اینترنت وصل کنید سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. دکمه Home  را از ریموت کنترل فشار دهید.
 2. برنامه  Screen mirroring را بر روی تلویزیون نصب کنید.
 3. برنامه را اجرا کنید.
 4. وارد صفحه نمایش بی سیم شوید.
 5. از گوشی screen mirroring  را فعال کنید.
 6. پس از جست‌و‌جو و یافتن شبکه مورد نظر در تلفن همراه آن را انتخاب کنید.
 7. حال تلفن همراه شما به تلویزیون متصل است.

نکته قابل توجه این است که:

برخی از گوشی‌های همراه این قابلیت را ندارند و باید این برنامه را بر روی آن نصب کنید. در برخی از گوشی‌ها به نام های Smart view  و یا Cats قابل استفاده هستند.

در این مطلب در مورد برخی از تنظیمات تلویزیون سام صحبت کردیم اما صد در صد موارد بیشتر دیگری نیز وجود دارد. در صورت وجود سوال در مورد هر یک از موارد فوق در بخش نظرات این مطب سوالات خود را ثبت نماید.

ریست تلویزیون سام الکترونیک

ممکن است بخواهیم برای بازنشانی تنظیمات دستگاه و یا رفع برخی ایرادات جزئی نرم‌افزار دستگاه تلویزیون سام را به شرایط اولیه کارخونه برگردانیم و تلویزیون سام را ریست کنیم.

 1. در ابتدا وارد منوی اصلی دستگاه می‌شویم بخش پشتیبانی رو انتخاب می‌کنیم.
 2. گزینه بازنشانی تنظیمات کارخانه را انتخاب و در قسمت باز شده رمز عبور که به صورت پیش فرض در دستگاه‌های سام ۴۰ هست رو وارد می‌کنیم
 3. گزینه تایید را می‌زنیم و در پنجره‌ای که در ادامه باز می‌شود بازنشانی تنظیمات کارخانه رو تایید می‌کنیم. توی این مرحله بر روی صفحه پیام سیستم در حال بارگذاری است. لطفاً منتظر بمانید نمایش داده میشه توجه داشته باشید که این بخش ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
 4. بعد از بروزرسانی منوی راه‌اندازی دستگاه نمایش داده می‌شود که در بخش اول زبان مورد نظر و سپس گزینه شروع رو انتخاب می‌کنیم.
 5. در بخش بعدی کشورمان ایران رو انتخاب و گزینه بعدی رو هم می‌زنیم
 6. در بخش آخر نوع کانال را جهت کانال یابی دستگاه انتخاب و جستجو رو آغاز می‌کنیم.

حالا همه تنظیمات به حالت پیش فرض برگشته است و دستگاه قابل استفاده است. به این نکات هم توجه کنید بعد از بازنشانی تنظیمات تمام شبکه‌ها و برنامه‌های نصب شده پاک می‌شوند که باید مجدد کانال یابی و نصب آنها انجام شود. با توجه به از بین رفتن تمامی تنظیمات دستگاه برای استفاده از سام بازار دستگاه رو مجدداً به اینترنت وصل کنید بعد از بازنشانی تنظیمات تنظیمات ساعت و تاریخ رو به روز کنید.

دفترچه راهنمای تلویزیون سام

شاید برای شما پیش آمده باشد که وسیله برقی جدیدی مثل تلویزیون را خریداری کرده باشید اما از نحوه کارکرد آن اطلاعی نداشته باشید و به دنبال راهنما برای استفاده از آن می‌گردید. داخل جعبه تلویزیون دفترچه کوچکی مشاهده می‌کنید که توسط شرکت تولید کننده تهیه و همراه با دستگاه ارائه می‌شود.
داخل این دفترچه نکات مهمی آورده شده که شما را در استفاده از این لوازم مصرفی یاری می‌رساند. موارد ذکر شده در دفترچه تلویزیون سام معمولا عبارت‌اند از:

 • نحوه تنظیمات تلویزیون
 • نحوه عملکرد و کارکرد آن
 • توضیحاتی درمورد نصب و راه اندازی تلویزیون
 • نکات افزایش طول تلویزیون سام
 • نحوه درست استفاده از ریموت کنترل
 • نحوه اتصال گوشی همراه به تلویزیون
 • تنظیمات تاریخ و ساعت دستگاه
 • توضیحات نصب برنامه در تلویزیون
 • نحوه ضبط برنامه‌های تلویزیونی
 • دلایل کار نکردن ریموت کنترل
 • داشتن دیجیتال داخلی یا عدم آن

مشکلات فنی تلویزیون سام

اگر در موارد مختلف فوق مثل اتصال گوشی به تلویزیون، اتصال کنترل تلویزیون، روشن کردن بلوتوث و وای فای تلویزیون تمامی مراحل را درست و دقیق انجام می‌دهید اما به نتیجه مطلوب نمی‌رسید. در این موارد ممکن تلویزیون سام شما یا هر برند دیگری که هست دچار ایراد فنی شده باشد.

در این مواقع باید اقدام به تعمیر تلویزیون خود در یک مرکز معتبر و متخصص نمایید. شرکت کارسرویس به عنوان مرکز رسمی تعمیرات تلویزیون در شهر کرج فعال است. شما می‌توانید تعمیرات تلویزیون خود را به این مجموعه بسپارید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 3.5 / 5. تعداد نظرات 11

نظری ثبت نشده

1 نظرات

 • سلام من سام 65tu8500 خریده ام که اندروید آن۱۱ است ومرورگر آن موزیلا(فایرفاکس)هیچ برنامه کاربردی مثل بازار نمیتوانم نصب کنم وهمچنین برنامه سام بازار هم درهنگام قطع ووصل برق میپرد راهکاری دارید سام سرویس جوابی نمیدهد ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *