3
(3)

تنظیمات تلویزیون سام

در این مقاله از کارسرویس قصد داریم تنظیمات تلویزیون سام را بصورت کامل برای شما شرح دهیم. امیدواریم به کمک موارد ذکر شده در مورد تنظیمات این برند بتوانید از تلویزیون سام خود بهتر استفاده نمایید. تنظیمات تلویزیون سام بسیار گسترده هستند و سعی می کنیم اکثر ایرادات پرتکرار را در این مقاله پوشش دهیم. در آخر محتوا اگر مواردی وجود داشت که ما به آن نپرداخته بودیم خوشحال می شویم در قسمت نظرات برای ما مطرح نمایید. کارسرویس در اولین فرصت سوالات شما را بررسی کرده و تنظیمات مرتبط با آن موارد را به شما ارائه می‌دهد.

تنظیمات تلویزیون سام

دفترچه راهنمای تلویزیون سام

شاید برای شما پیش آمده باشد که وسیله برقی جدیدی مثل تلویزیون را خریداری کرده باشید اما از نحوه کارکرد آن اطلاعی نداشته باشید و به دنبال راهنما برای استفاده از آن می‌گردید. داخل جعبه تلویزیون دفترچه کوچکی مشاهده می‌کنید که توسط شرکت تولید کننده تهیه و همراه با دستگاه ارائه می‌شود.
داخل این دفترچه نکات مهمی آورده شده که شما را در استفاده از این لوازم مصرفی یاری می‌رساند. موارد ذکر شده در دفترچه تلویزیون سام معمولا عبارت‌اند از :

 • نحوه تنظیمات تلویزیون
 • نحوه عملکرد و کارکرد آن
 • توضیحاتی درمورد نصب و راه اندازی تلویزیون
 • نکات افزایش طول تلویزیون سام
 • نحوه درست استفاده از ریموت کنترل
 • نحوه اتصال گوشی همراه به تلویزیون
 • تنظیمات تاریخ و ساعت دستگاه
 • توضیحات نصب برنامه در تلویزیون
 • نحوه ضبط برنامه‌های تلویزیونی
 • دلایل کار نکردن ریموت کنترل
 • داشتن دیجیتال داخلی یا عدم آن

کانال‌یابی تلویزیون سام

کانال‌یابی یکی از مهم‌ترین موارد در راه اندازی تلویزیون است. برای پیدا کردن شبکه‌های تلویزیونی پس از اتصال آنتن مناسب به تلویزیون باید شروع ردیابی و جست‌وجو شبکه‌های تلویزیونی نماییم. کانال‌یابی در تمام تلویزیون‌ها به دو صورت خودکار و دستی صورت میگیرد که در ادامه هر دوی آنها را برایتان شرح می‌دهیم.

کانال یابی خودکار تلویزیون‌های سام:

 1. ابتدا گزینه منو را انتخاب کنید.
 2. سپس گزینه درحال پخش را انتخاب نمایید.
 3. از منوی باز شده گزینه موج یابی خودکار را انتخاب می‌کنیم.
 4. در مرحله آخر از منوی باز شده گزینه دیجیتال را انتخاب می‌کنیم.

کانال یابی خودکار

 

کانال یابی دیجیتال

در آخر منتظر می‌مانیم تا کانال‌یابی خودکار صورت گیرد.بعد از پر شدن خط ردیابی شبکه‌ها، جست‌وجو به اتمام رسیده و کانال‌ها در منوی تلویزیون قابل مشاهده هستند و می‌توانید شبکه‌های مورد نظرتان را تماشا کنید.

کانال‌یابی دستی تلویزیون‌های سام

این مدل کانال‌یابی در مراحل اولیه خود مانند روش خودکار است. برای این کار تمام مراحل جست و جو خودکار را تا مرحله سوم انجام می‌دهیم اما در مرحله سوم گزینه موج یابی دستی را انتخاب می‌کنیم. هر شبکه تلویزیونی دارای یک فرکانش مشخص است که ما با جست‌وجو آن فرکانس می‌توانیم کانال مدنظر خودمان را پیدا کنیم. برای بدست آوردن فرکانس هر شبکه می‌توانیم می توانید به فرکانس شبکه‌های صدا و سیما مراجعه کنید. تفاوت این روش با روش خودکار این است که شما باید برای هر کانال فرکانس مربوطه را بررسی نمایید.

چگونه به بلوتوث تلویزیون‌های سام وصل شویم؟

بلوتوث قدیمی‌ترین قابلیت گوشی‌های همراه است که با آن می‌توانید داده‌ها و اطلاعات را بین دو دستگاهی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، منتقل کنید. شاید دوست داشته باشید که گوشی موبایل خود را با بلوتوث به تلویزیون وصل کرده و از این قابلیت دستگاه خود استفاده کنید.

خوشبختانه تلویزیون‌هایی که به تازگی تولید می‌شوند این امکان را به شما می‌دهد که گوشی موبایل خود را به تلویزیون وصل کرده و موسیقی یا داده‌ای که بتوانید در گوشی خود پخش کنید را از تلویزیون پخش کرده و از آن لذت ببرید.
برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:
1-ابتدا از ریموت کنترل دکمه Home را زده و سپس وارد گزینه Setting دستگاه شده، وارد گزینه Blutooth شده و بلوتوث را فعال کنید.
2-از گوشی خود بلوتوث را روشن کرده، در قسمت جستوجو نام تلویزیون را جست‌وجو و تلویزیون را انتخاب می‌کنیم.
3-حال تلویزیون به گوشی متصل است و می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

قفل شدن کنترل تلویزیون‌‌های سام

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که مدت زمان زیادی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنید، حتما برای شما پیش آمده که در حال عوض کردن کانال‌ها، کم و زیاد کردن صدا و یا حتی خاموش و روشن کردن متوجه شوید که کنترل عمل نمی‌کند.

در وهله اول احتمال می‌دهید که باطری کنترل به مشکل برخورده در برخی موارد حدس شما درست است و پس از تعویض باطری ایراد رفع شده اما ممکن است مشکل فراتر از این‌ها باشد. حال می‌خواهیم مراحل تست کردن کنترل‌های سام را به شما توضیح دهیم.
اگر هنوز به قطعیت نرسیده‌اید که کنترل شما به طور کامل خراب شده است یا خیر می‌توانید با انجام دو آزمایش آن را بررسی کنید.

 1. دوربین تلفن همراه خود را روشن کنید.
 2. کنترل را رو به روی آن قرار داده و دکمه‌های آن را فشار دهید.
 3. اگر اشعه مادون قرمز را مشاهده کردید کنترل سالم است اما اگر نوری مشاهده نشد، کنترل تلویزیون شما با خرابی مواجه شده است.

حال روش دیگری را برای تست به شما معرفی می‌کنیم. گاهی پیش می آید که کنترل تلویزیون شما قفل شود و ایراد کنترل شما همین قفل شدن باشد. در این حالت می‌توانید کنترل تلویزیون سام خود را ریست کنید. به این صورت که یکبار باطری‌ها را از کنترل خارج کرده و مجددا جای گذاری کنید و پس از آن تلویزیون را با کنترل روشن کنید اگر باز هم کار نکرد ایراد چیز دیگری است.

گاهی ممکن است به دلیل کثیف شدن کنترل شما باشد و اگر آلودگی و گرد و غبار موجود در آن را پاک کنید ایراد برطرف شود.
و در آخرین مرحله می‌توانید این کار را هم انجام دهید: تلویزیون خود را خاموش کنید، سیم را از برق بکشید، مدتی صبر کنید، مجددا تلویزیون را به برق متصل کنید، اگر باز هم ایراد برطرف نشده است متاسفانه کنترل شما به دلایلی که در ادامه شرح می‌دهیم، با خرابی مواجه شده است.

دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون سام

 1. آسیب فیزیکی: ریموت کنترل در اثر ضربه، رطوبت
 2. ایرادات باطری: درست قرار نگرفتن باطری‌ها، تمام شدن باطری‌ها
 3. انسداد مادون قرمز: اگر چیزی میان سنسور کنترل و یا دستگاه قرار بگیرد ممکن است این اتفاق پیش آید که برای رفع آن باید این انسداد را از میان بردارید.

اگر با تمام مراحلی که تا کنون ذکر کردیم باز هم این مشکل باقی ماند متاسفانه باید این خبر را به شما بدهیم که کنترل تلویزیون سام شما با خرابی مواجه شده و باید آن را به افراد متخصص در این زمینه نشان دهید، اگر قابل رفع نبود باید کنترل جدیدی را خریداری کنید. شما می‌توانید برای تعمیرات تلویزیون سام خود و همچنین برای تعمیر لوازم جانبی آن از طریق کارسرویس که نمایندگی خدمات پس از فروش شرکت سام است اقدام نمایید.

 

چگونه WiFi تلویزیون سام را روشن کنیم؟

برای این امر لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید.

 1. دکمه منو را در کنترل فشار می‌دهیم.
 2. سپس گزینه عمومی را انتخاب می‌کنیم.
 3. در مرحله بعد گزینه تنظیمات شبکه را وارد می‌کنیم.
 4. دو گزینه را مشاهده می‌کنید که شامل اتصال با سیم و بی سیم است.
 5. از دو گزینه قابل مشاهده، گزینه بی سیم را انتخاب می‌کنیم.
 6. شبکه بی سیم مورد نظر را انتخاب و رمز عبور را وارد می نمایم.
 7. حال شما به شبکه بی سیم مورد نظر خود متصل شده‌اید.

مرحله اول اتصال به اینترنت

مرحله دوم اتصال به شبکه

اتصال به وای فای

نحوه اتصال تلفن همراه به تلویزیون‌های سام

شاید دوست داشته باشید که تلفن همراه خود را به تلویزیون وصل کرده و ‌داده‌های موجود در آن را در ابعاد بزرگ‌تر در صفحه نمایش تلویزیون خود مشاهده کنید. اگر شما به تازگی دستگاه خود را خریداری کرده‌اید و دستگاه شما این قابلیت را دارد در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از این قابلیت استفاده کنید.
برای این امر لازم است که ابتدا طبق مراحلی که در بالا توضیح دادیم دستگاه را به اینترنت وصل کنید سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. دکمه Home  را از ریموت کنترل فشار دهید.
 2. برنامه  Screen mirroring را بر روی تلویزیون نصب کنید.
 3. برنامه را اجرا کنید.
 4. وارد صفحه نمایش بی سیم شوید.
 5. از گوشی screen mirroring  را فعال کنید.
 6. پس از جست‌و‌جو و یافتن شبکه مورد نظر در تلفن همراه آن را انتخاب کنید.
 7. حال تلفن همراه شما به تلویزیون متصل است.

نکته قابل توجه این است که:

برخی از گوشی‌های همراه این قابلیت را ندارند و باید این برنامه را بر روی آن نصب کنید. در برخی از گوشی‌ها به نام های Smart view  و یا Cats قابل استفاده هستند.

در این مطلب در مورد برخی از تنظیمات تلویزیون سام صحبت کردیم اما صد در صد موارد بیشتر دیگری نیز وجود دارد. در صورت وجود سوال در مورد هر یک از موارد فوق در بخش نظرات این مطب سوالات خود را ثبت نماید.

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 3 / 5. تعداد نظرات 3

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *