5
(2)

تعمیر مانیتور کرج

تعمیر مانیتور در کرج توسط مرکز کارسرویس بصورت کاملا تخصصی صورت می پذیرد. این مجموعه علاوه بر تعمیرات تلویزیون، تعمیر مانیتورهای برندهای مختلف را در شهر کرج انجام می‌دهد. کار سرویس می‌تواند جزئی‌ترین ایرادها و همچنین خرابی‌های جدی را در مانیتور شما رفع نماید و نسبت به تعمیر نرم افزاری و یا سخت افزاری مانیتور شما اقدام نماید. مرکز تعمیر مانیتور در کرج با تعمیرکاران مجرب و متخصص خود به راحتی و در کمترین زمان دستگاه شما را با ضمانت 3 تا 6 ماه سرویس می‌کند.

مانتیورها با ساختاری شبیه به تلویزیون اما با تفاوت‌های خاص یکی دیگر از دستگاه‌های پر استفاده در مکان‌های مختلف است. مانیتورها بصورت ال ای دی و ال سی دی و مدل‌های قدیمی‌تر آن همچون CRT دیده می‌شوند. مدل‌های CRT که نسل‌های قدیمی‌تر صفحه نمایش‌ها هستند به ندرت و بسیار کم مورد استفاده قرار می‌گیرند. CRT از نظر شکل ظاهری و کیفیت در سطح خیلی پایین‌تری نسبت به مدل‌های دیگر قرار دارند.

تعمیر مانیتور در کرج

تعمیر یا تعویض ای سی چیپ مانیتور

یکی از قسمت‌هایمانیتور‌ها بخش چیپ گرافیک یا همان پردازنده گرافیکی است. این قطعه توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود که طول عمر و خرابی آن نسبت به مونتاژ هر شرکت متفاوت است. از برندهای معروف ای سی چیپ  می توان به AMD – INTEL – TRIDENT –  VIA – NVIDIA – ATI اشاره نمود.

وظیفه آی سی چیپ مانیتور پردازش کارت گرافیکی است که پردازش تمامی تصاویر قبل از نمایش را برعهده دارد. بنابراین اگر چیپ گرافیکی در مانیتور وجود نداشته باشد تا کار پردازش تصویر را انجام دهد هیچ تصویری نمی‌‎توانست نمایش داده شود. ایرادات مربوط به کارت گرافیک مانیتور معمولا به این صورت زیر خود را نشان می‌دهد:

 1. مانیتور تصویر ندارد و یا تصویر ثابت می ماند،
 2. تصویر شطرنجی، خطوط افقی،
 3. رنگ تصویر رو به سفید و یا مات شدن است

کار تعویض باید توسط تجهیزات مناسب و در مرکز تخصصی صورت بگیرید، کار سرویس در شهر کرج در این زمینه در خدمت شما است.

چه کارهایی به ما کمک می‌کند که درصد خرابی ای سی چیپ مانیتور را کمتر کند:کم کردن دمای مانیتور، تمیز کردن مداوم مانیتور تا جلوگیری از ورود گرد غبار شود برای مثال مانیتور را روی میز شیشه‌ای یا سطحی که صاف و یا فلزی و بدون پرز باشد بگذارید.

در صورت معمول خود چیپ اتفاقی برایش رخ نمی‌دهد مگر اینکه این عوامل گفته شده برروی پایه‌های چیپ اثر گذارد که در این صورت باعث خرابی می‌شود که تنها با دستگاه تعمیر ای سی یا همان BGA قابل رفع است.

رفع مشکل پیکسل سوختگی مانیتور

مانیتورها از پیکسل‌های زیادی تشکیل شده‌اند که به واسطه این پیکسل‌ها تصاویر نمایان می‌شوند. این پیکسل‌ها ممکن است که پس از مدتی استفاده توسط آبخوردگی دچار خرابی شوند پیکسل آسیب دیده اصولا به صورت سیاه رنگ در تصویر نمایان می‌شود. پیکسل مردگی یک نقطه سیاه به حساب می آید که دیگر روشن نمی‌شود که معمولا به قالب مربع شکل در تصویر خود را نشان می‌دهد. قسمت آسیب دیده دیگر قادر به تعمیر نیست و لازم به تعویض پنل می‌باشد که کارسرویس به عنوان مرکز تعمیر مانیتور در کرج قادر به خدمات رسانی در این زمینه به مشتریان گرامی است.

تعمیرمانیتور در کرج

تعویض پورت HDMI مانیتور

این پورت از مهم ترین قسمت‌های ورودی مانیتور است وظیفه این بخش این است که اتصال لوازم جانبی مثل ساندبار دیجیتال و ماهواره و حتی سینما خانواده برعهده دارد. پورت HDMI صدا و تصویر را به صورت دیجیتال انتقال می‌دهد در نتیجه انتقال تصویر و صدا در مانیتورها به صورت همزمان و با کیفیت بالا را از طریق پورت HDMI میتوانیم داشته باشیم.

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا این پورت تعمیر نمی‌شود و باید حتما تعویض شود؟ به این دلیل است که قطعات بسیار ریزی در پورت وجود دارد که این کار را غیر ممکن می‌کند و به همین خاطر تنها راه برای رفع این ایراد تعویض پورت HDMI است.
از عواملی که باعث خرابی پورت HDMI مانتیور می‌شود میتوان به عدم همخوانی لوازم جانبی با مانیتور، آبخوردگی به پورت، ورود گرد و غبار داخل پورت، نوسانات برق و استفاده از کابل غیر استاندارد و بی کیفیت اشاره نمود.

در هنگام روشن بودن دستگاه برای جلوگیری از خرابی پورت میتوانید دستگاه خود را به محافظ برق متصل کنید و از همه مهم‌تر استفاده از کابل HDMI استاندارد است. قبل از تعویض پورت حتما این موارد را انجام دهید:

 1. خارج کردن تمامی کابل‌های HDMI  از مانیتور
 2. دستگاه را خاموش کنید
 3. دستگاه را از برق کشیده و پس از گذشت یک ساعت دوباره به پریز متصل کنید و کابل‌ها را وصل کرده و دوباره امتحان کنید. روش بعدی رفع ایراد می‌توانید وارد تنطیمات مانیتور شده و گزینه تنظیمات کارخانه را انتخاب نموده و دستگاه را ریست فکتوری نمایید.

تعویض برد مین مانیتور در کرج

ایرادات مربوط به بردمین مانیتور معمولا به صورت موارد صدا نداشتن، پرش تصویر، خاموش و روشن شدن، عدم نمایش تصویر خود را نشان می‌دهند. یکی از عمده ترین دلایل خرابی برد مین نوسانات برقی است و همینطور کارکرد بالای دستگاه تاثیرگذاری بسیاری بالای در خرابی این قطعه دارد. معمولا در شرایط زیادی تعمیر برد مین امکان پذیر است و ایراد دستگاه برطرف میگردد. کارسرویس مجهز به انواع مین برد مانیتور و درصورت نیاز اقدام به تعویض برد دستگاه می‌کند.

تعویض برد مین مانیتور

تعمیر برد پاور

برد پاور در مانیتور منبع تغذیه دستگاه است که وظیفه تبدیل برق شهری به ولتاژهای پایین برای راه اندازی برد مین را برعهده دارد. برد پاور مانیتور از اجزایی به نام: ای سی اوسیلاتور، رکتیفایر، انواع فت، چک، انواع خازن‌ها و دیود و مقاومت و هیتسینک تشکیل شده است.

علائمی که نشان دهنده ایرادات برد پاور است عبارتند از:

 1. روشن نشدن دستگاه،
 2. خاموش شدن و دیر روشن شدن،
 3. خطوط در تصویر، بوی سوختگی.

در صورتی که این نشانه‌ها را در مانیتور خود مشاهده کردید باید در اسرع وقت به مرکز کارسرویس مراجعه و نسبت تعمیر مانیتور خود اقدام نمایید.

برای جلوگیری از این ایرادات باید چه اقداماتی صورت گیرد:

 1. باید از کیفیت اتصال مانیتور به منبع برق اطمینان حاصل کرد
 2. اگر قصد جابه جایی مانیتور را دارید ابتدا از پریز برق جدا کنید
 3. مانیتورخود را از ورود گرد و غبار و مایعات محافظت کنید.

هزینه تعمیر پاور مانیتور

شاید بخواهید بدانید هزینه تعمیر پاور مانیتور چقدر است؟ باید بگویم ابتدا به مدل مانیتور بستگی دارد. در مانیتور‌های بزرگتر به علت کیفیت تصویر بالاتر ممکن است هزینه بیشتری شامل شود. خرابی‌های این برد متفاوت است و مقدار هزینه آن هم فرق دارد. البته ایراداتی همچون خرابی خازن، دیود، ترانزیستور هزینه کمتری شامل می‌شود. ناگفته نماند اگر مانیتور شما تازه خریداری شده و یا شامل گارانتی باشد بدون هیچ هزینه و به صورت رایگان خدمات برایتان صورت می‌پذیرد.

تعمیر پنل مانیتور در کرج

پنل بخش اصلی و یکی از اجزایی مهم در مانیتور است که حدودا 70 تا 80 درصد ارزش قیمتی مانیتور را شامل می‌شود. پنل‌های مانیتور سامسونگ و ایکس ویژن بسیار ترد و شکننده هستند و با کوچکترین ضربه و یا فشار دچار شکستگی می‌شوند. در صورت شکستگی خطوط عمودی و افقی یا به صورت شطرنجی در تصویر نمایان می‌شود که در این صورت به هیچ وجه پنل قابل تعمیر نیست و فقط باید پنل را تعویض نمود.

تعویض بکلایت مانیتور در کرج

بکلایت مانیتور قطعه‌ی است که نور لازم برای نمایش تصویر را تامین می‌کند بکلایت وظیفه تامین نور پس زمینه را دارد که اولین نشانه خرابی بکلایت تاریک شدن تصویر میباشد که با تعویض بکلایت ایراد برطرف میگردد.

مرکز تخصصی مانیتور کار سرویس

تعمیر مانیتورها حتما باید توسط متخصصین این حرفه انجام شود تا راهکارهای متفاوتی جهت تعمیر برای دستگاه شما انجام دهند. مرکز کارسرویس با یک دهه سابقه در زمینه تعمیرات مانیتور و تلویزیون می تواند این اطمینان را به شما مشتریان گرامی بدهد که تمامی تعمیرات قطعه مانیتور و همینطور تعویض قطعه با ضمانت 3 تا 6 ماه در این مرکز صورت می پذیرد. جهت انجام هماهنگی برای تعمیر مانیتور در شهر کرج با شماره تماس‌های 02632203291  و  02632284091  با ما در ارتباط باشید و پذیرش خود را ثبت نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثیت کنید

متوسط نظرات 5 / 5. تعداد نظرات 2

نظری ثبت نشده

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *